Krym – kempingi, autokempingi, obozy sportowe.
Przegląd z zachodu na wschód.

 

Morze Czarne

Kemping „Delfin” wieś Stereguszcze (Стерегущее) klasyfikacja międzynarodowa *

GPS : 45.76438552751799 E 33.18351745605500 E

Czyste morze, przepiękna plaża, delfiny, lecznicze błota, dziewicza przyroda, obok rezerwatu przyrody, dużo miejsca i mało ludzi. Na kempingu są: energia elektryczna, woda, miejsca do przygotowania gorących posiłków, toalety, umywalki, natryski, trzymiejscowe drewniane domki -mogą być z wyżywieniem, sklep spożywczy, bar, dyskoteka, (miejsce pod dyskotekę jest wynajmowane). Postój samochodu- 15 UAH/doba, postój przyczepy jednoosiowej -15UAH/doba, postój przyczepy dwuosiowej – 30 UAH/doba. Korzystanie z kempingu – 15 UAH/osoba/doba. Wynajem domku trzyosobowego – 180 UAH/doba

Miejsce biwakowania(дикая стоянка) na Bakalskoj kosie (mierzei)

GPS: 45.78809000000000 N 33.16868000000000 E

Woda jest dowożona w beczkach są toalety i stragany z żywnością. Nie rosną drzewa i krzewy- brak cienia. Na plaży piasek. Droga od Stereguszczego jest bardzo wyboista. Za wjazd na mierzeję pobierana jest jednorazowa opłata za wjazd do strefy chronionej.

Półdziki, półzagospodarowany parking dla autobusów. Czynne w lecie. Zakwaterowanie: koszt pobytu: samochód- 5,00 UAH, kamper – 10,00 UAH, samochód + przyczepa 10,00 UAH , namiot- wliczony w postój samochodu, dodatkowa opłata za każda osobę – 5,00 UAH. W cenę wliczono: plaże, toaletę, wodę (dowożoną), kanalizację (toalety publiczne), wywóz śmieci, toalety, kawiarnię (jest w przygotowaniu), sklep spożywczy ( jest przygotowywany do otwarcia). Teren obiektu-piasek , dojazd drogą asfaltową i gruntową od wsi Stereguszcze. Odległość od wody 5-15 metrów. Ciekawe obiekty w pobliżu: Mierzeja Bakalska (Бакальская коса), duża plaża oblana wodą z obydwu stron.

Kemping „Sky-serferów” w Oleniewce na Półwyspie Taranchut(Оленёвка), klasyfikacja międzynarodowa **

GPS : 45.35890038054400 N 32.51129150390599 E

Czynne: 01.05 do 30.09. Zakwaterowanie; koszty pobytu- samochód 5,00UAH + 15,00 UAH/osoba, kamper – 10,00 UAH + 15,00 UAH/osoba, samochód + przyczepa 10,00 UAH + 15,00 UAH/osoba, namiot tylko 15,00 UAH/osoba, pobyt w domkach od 40,00 do 60,00 UAH/osoba. W pobyt wliczone są: toaleta, plaża, woda (przemysłowa) + dowożona woda do picia (20,00 UAH/19 litrów), energia elektryczna (podłączenie 20,00UAH + 20.00 UAH/doba). Wyposażenie obiektu: ochrona, woda, kanalizacja ( czyszczenie bio-toalety 2,00 UAH), wywóz śmieci, toaleta, natrysk (5,00 UAH), energia elektryczna, sklep spożywczy-350m, możliwość przebywania ze zwierzętami domowymi. Teren obiektu jest czysty i codziennie sprzątany, teren kempingu- rzadka trawa. Dojazd drogą asfaltową i dalej gruntową Odległość od wody: 10 metrów.

Można tutaj mieszkać w swoim namiocie, przyczepach mieszkalnych i stacjonarnych domkach. Jest woda bieżąca, toaleta i natrysk. Przeznaczony szczególnie dla winsurferów i nurków ale także dla zwykłych śmiertelników. Na całym brzegu w pobliżu Oleniewki znajdują się płatne miejsca postojowe .Zasadniczo płaci się za pobyt i usuwanie śmieci.. Gęstość zaludnienia bliżej Olenevki bardzo wysoka. Trudno przejść między namiotami, ale w kierunku latarni ludzi jest mniej.

Miejsce biwakowania(дикая стоянка) na północnej kosie (mierzei) jeziora Donuzław

Zwykły morski brzeg, bez żadnego wyposażenia. Niekiedy można stać i bez opłaty. W pobliżu, punkt orientacyjny, starożytne miasto Belyaus przypominające Chersonez. Morze płytkie, czyste, na dnie piasek. Brak toalet (wczasowicze stawiają różne samoróbki). Bardzo dużo wypoczywających stawia takie „cuda” , których przy wyjeździe nie rozbierają i stoją one do końca sezonu. W niektórych miejscach można dojechać na 30 -50 metrów do morza, ale miejsce jest brudne i roślinności niewiele. Duży problem – muchy. Z roślinności występują gdzieniegdzie wierzba srebrzysta. Ostatnio pojawił się niewielki kemping, gdzie postawiono namioty z doprowadzoną energią elektryczną i jedzeniem.

 

 

Camping Nevsky Bereg ul. Kijowska 57a Eupatoria, klasyfikacja międzynarodowa ***
http://nevskiybereg.net.ua To jest Hotel i nie ma tam kempingu !!!!

GPS: 45.17650000000000 N 33.33450000000000 E

Ośrodek położony jest 200 metrów od Morza Czarnego w Eupatoria (Krym). Nevsky Bereg jest bardzo przytulnym i nowoczesnym kompleksem wypoczynkowym. Nevsky Bereg położony jest w spokojnej części Eupatorii. Czyste powietrze morskie, park, strefa rekreacyjna i plaża tworzą sprzyjającą atmosferę i pozostawiają przyjemne wrażenia. Nevsky Bereg składa się z 15 domków i trzypiętrowych budynków, w których znajduje się dziewięć mieszkań złozonych z 1, 2 i 3 pokoi. Obiekt posiada centrum SPA. Nevsky Bereg ma miejsce do uruchomienia campingu.

Autokemping „Lazurowy brzeg” Zaoziernoje – rejon Eupatorii

Całkiem niedawno uruchomiony autokemping „Lazurowy brzeg”, który posiada nowoczesną infrastrukturę, dobrze wyposażoną piaszczysta plażę, z dużym i czysto utrzymanym terenem. Posiada dużo zacienionych miejsc pod drzewami, wąski dostęp do morza na przesmyku między morzem a jeziorem Moniaki po zachodniej stronie Eupatorii.

Mołocznoje- rejon Eupatorii

Za ogromnymi tablicami informacyjnymi „autokemping” kryje się zwykły hotel z prywatnym parkingiem. I ogrodzenie zamiast morza, a za nim znajduje się błotne jezioro, które według wielu osób ma właściwości lecznicze. Za nim widać niebieskie wody Morza Czarnego.

Słoneczko- rejon Sak

Słoneczko jest jednym z ośrodków wypoczynkowych nad brzegiem Morza Czarnego w pobliżu Sak. Na terenie kempingu są budynki mieszkalne wyposażone w klimatyzację i inne udogodnienia Są również miejsca pod namioty. Czasem wieczorem przylatują hordy komarów. Ładna piaszczysta plaża. Z jednej strony morze i plaża, a z drugiej niewysoka trawa, hałaśliwa trasa i płaskie stepy. W okolicy Eupatorii morze jest bardzo czyste najbardziej odpowiednie dla dzieci.

Autokemping w Pieszczanoje

Znajduje się w sosnowym lesie. Na terenie kempingu posiadającego wszystkie wygody znajduje się wodociąg i elektryczność. Przychodzi tam dużo wiewiórek, które praktycznie są oswojone. Sosnowy las jest rzadki, cienia daje niewiele. Woda źródlana z rury na plaży, tam też jest natrysk. W ostatnim okresie wieś Pieszczanoje została mocno przereklamowana, ceny tutaj są wysokie, pomimo oddalenia od południowego wybrzeża.

Kemping „Iryda” w Pieszczanoje w pobliży pensjonatu ” Ujut”

W sosnowym lesie, wyposażony we wszelkie niezbędne udogodnienia w tym w : wodę i energie elektryczną. Niedaleko między dziecięcymi obozami „Delfin” i „Pomarańcza” zlokalizowany je jeszcze kemping „Sosnowy bór” ze stacjonarnymi namiotami (przy głównej drodze asfaltowej wzdłuż szeregu ośrodków widać napis „namioty”) i miejsce do biwakowania bez nazwy ( nieco dalej od morza), ale trzeba pamiętać, że cienia po sosnami jest niewiele i w ciagu dnia jeat pod nimi niewiele chłodniej niż na otwartej przestrzeni. Jest także podobny kemping pod nazwą „Gościna u Chana”

Rejon Sewastopla

Autokemping „Uczkuevka”- klasyfikacja międzynarodowa *** w północnej części

Sewastopola, GPS : 44.64310000000000 N 33.53700000000000 E

Czynne : 01.04 do 30.10. Zakwaterowanie: pobyt – samochód 20.00 UAH, kamper 100,00 UAH, samochód + przyczepa 100,00 UAH, namiot 25,00 UAH, wynajem domków 65,00 – 120,00 UAH (bez dodatkowej opłaty za osobę), dopłata za pobyt 25,00 UAH/osoba. Oferowane warunki : toaleta, plaża, woda, energia elektryczna. Wyposażenie obiektu : ochrona, woda ( wodociąg) , kanalizacja ( opróżnianie bio-WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk (gorący natrysk 15,00 UAH), kawiarnia, stołówka, plac zabaw dla dzieci, energia elektryczna, internet, basen, sauna, możliwość pobytu zwierząt domowych. Nawierzchnia kempingu- asfalt. Dojazd do obiektu drogą asfaltową od strony Sewastopola, Inkermanu, Symferopola. Nawierzchnia kempingu asfaltowa. Odległość od wody 50 metrów. Dodatkowe udogodnienia : przystań łodzi ( przystań na placu Zacharowa), 15 minut do centrum Sewastopola marszrutką. Zwiedzanie : świątynia Świętego Mikołaja.

Przyczepy campingowe i campery można podłączyć do 220V. Można tez mieszkać w znajdujących się tam domkach jak kto woli. Teren zadrzewiony z dużą ilością cienia. Do plaży 20 metrów w pionie i tyle samo w poziomie. Niestety schody z kempingu na plażę zostały zniszczone i dlatego na plażę (dobrze wyposażoną i bezpłatną – jedyny minus że z dużą ilością ludzi) trzeba przejść około 200m do wejścia wspólnego, dla wszystkich mieszkańców i gości z Sewastopola.

Na autokempingu jest bezpłatny gorący natrysk (dwa razy przez 2 godziny w ciągu doby), lokalna stołówka, bardzo czysta jak na standardy krymskie. Ogromnym plusem jest brak much i komarów. W pobliżu plaży jest wiele miejsc, gdzie można zaspokoić głód i ugasić pragnienie. Przez Zatokę Sewastopolską co dwie godziny pływają łodzie. Przyjemna podróż morzem trwa około 30 minut. W chwili obecnej, ze względu na rozbiórkę zrujnowanego nabrzeża , wejście z łodzi na ląd jest wykonywane wyłącznie po trapie zamontowanym na dziobie łodzi. Jeździ „marszrutka” nr 50 do północnej dzielnicy Sewastopola, gdzie można się przesiąść na łódź lub prom. Dla tych, którzy lubią chodzić, istnieje wariant 30 minutowego spaceru średnim krokiem. Morze niestety nie jest idealnie czyste. Na dnie piasek i połamane muszle.

Kemping „Lubimovka” w południowej części osady o tej samej nazwie na północ od Sewastopola

Na terenie kempingu stoją dwumiejscowe drewniane domki przypominające duże namioty. Możliwe jest parkowanie samych samochodów. Są również droższe domki o podwyższonym standardzie. Niestety nie można rozłożyć swojego namiotu, ale można postawić kampera lub przyczepę kempingową z podłączeniem do 220V. Z tego wynika, że możemy mieszkać w swoich samochodach dowolnego modelu, za małe pieniądze. Na terenie kempingu znajduje się kawiarnia i stołówka. Plaża z kamyków.

Kemping „Lubimowka” klasyfikacja międzynarodowa ***
http://lubimovka.sevsky.net

GPS: 44.65680000000000 N 33.54599000000000 E

Zakwaterowanie: pobyt-samochód- 6,00UAH, kamper – 10,00 UAH, samochód + przyczepa ( do uzgodnienia), namiot ( do uzgodnienia), domki – 27,00 UAH, pokoje -120,00 do 195 UAH* dopłata od każdej osoby 10,00 UAH. W cenę wliczono: toaletę, plażę, dostarczanie wody, energia elektryczna. Oferowane usługi: ochrona, woda z wodociągu, pobyt zwierząt domowych, kanalizacja, wywóz śmieci, toaleta, natrysk (gorąca i zimna woda), kawiarnia. Dojazd drogą asfaltową. Nawierzchnia kempingu asfaltowa. Najbliższa miejscowość to Lubimowka. Odległość od wody 30 metrów, bardzo czysta plaża. Możliwość wyżywienia : 15,00 – 30,00 – 20,00 UAH ( śniadanie- obiad- kolacja).

Miejsce biwakowania (дикая стоянка) po drugiej stronie rzeki Belbek

Opłata dobowa za samochód zależy od ilości ludzi i namiotów, ale jeżeli przyjedziemy wieczorem możemy nocować bezpłatnie. Na plaży są przebieralnie, wypożyczalnie sprzętu i płatne biotoalety. Jedynym minusem jest to, że toalety są czynne tylko w dzień. Rano, wieczorem i w nocy trzeba chodzić w trzciny narażając się na ataki komarów. Teren parkingu jest brudny z dużą ilością much. Nie ma cienia. Plaża piaszczysta.

Duży autoparking położony jest na brzegu morza naprzeciw 30 sewastopolskiej 12 calowej baterii artyleryjskiej teoretycznie pozostającej w składzie Floty Czarnomorskiej. Widać wieże artyleryjską z trzema działami w kolorystyce kamuflażowej które wystrzeliły po raz ostatni w 1956 roku przy pracy nad filmem.

Kemping Grand klasyfikacja międzynarodowa *** Sewastopol ul. Ostrowska nr 22.
(Севастополь, ул. Н. Островской дом 22)

GPS : 44.60516000000000 N 33.48556000000000 E

Czynne cały rok. Zakwaterowanie : pobyt – samochód bezpłatnie jeżeli wynajmujecie mieszkanie, kamper- 50,00 UAH, samochód + przyczepa 50,00 UAH (osoby mieszkające we własnych przyczepach i kamperach nie wnoszą dodatkowych płat za osobe). W cenę pobytu wliczono: plażę (plaża miejska), toaletę, wodę, podłączenie do 220V. Oferowane usługi: ochrona, woda (wodociągowa), kanalizacja (opróżnianie bio-WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk, kawiarnia, plac zabaw dla dzieci, Internet (Wi-Fi), basen, sklep spożywczy, pobyt zwierząt domowych. Nawierzchnia szutrowa. Dojazd droga asfaltową. Odległość od wody 150-200 metrów. Zwiedzanie : rezerwat Chersonez – 500 metrów. Dodatkowe udogodnienia: zakwaterowanie w klasie ekonomicznej (przyczepy camp.), doskonała i niedroga kuchnia, korty tenisowe, atrakcje wodne.

Kemping w Foros Kosmonautów 1 (Космонавтов, 1), klasyfikacja międzynarodowa ***

GPS : 44.39202000000000 N 33.78665000000000 E

Czynny: 01.05 – 30.09. Zakwaterowanie: pobyt- samochód 10,00 UAH, kamper- trzeba uzgodnić, samochód + przyczepa – trzeba uzgodnić, namiot – 25,00 UAH, motocykl – 5,00 UAH, wynajęcie domku 120,00 UAH. W pobyt wliczono: toaletę, plażę, wodę, energię elektryczną. Oferowane usługi: ochrona, woda ( dowożona), kanalizacja (czyszczenie Bio-WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk (gorący natrysk- 8,00 UAH, zimny 3,00 UAH), kawiarnia, prąd elektryczny, Internet, basen, sklep spożywczy, nie pozwala się na pobyt zwierząt domowych. Najlepiej bez dzieci. Nawierzchnia kempingu jest utwardzona. Dojazd do obiektu drogą asfaltową. Odległość od wody 550metrów. Subtropikalny klimat. Miejsca pod kampery należy rezerwować wcześniej. Internet w barze. Zwiedzanie : wędrówka górska krawędzią Faroską, park Faroski.

Obóz sportowo-wypoczynkowy „Lesnoj kordon” w Batilimanie

Znajduje się za bazą „Tauryda”. W szczycie sezonu jest problem z wolnymi miejscami. W pobliżu znajduje się kilka podobnych instytucji, posiadających wspólna nazwę „Batiliman” i „Laspi”. Miejsce postoju samochodów i namioty znajdują się daleko od morza, a do morza trzeba długo schodzić. Na miejscu są także namioty stacjonarne. Bliżej Przylądka Sarich jest miasteczko namiotowe, „Wiosna”, a rejonie obozy pionierskiego „Łaspi” znajduje się miasteczko namiotowe „Przytulna polanka”. W tym rejonie Krymu jest jeszcze dużo innych dziecięcych sportowych obozów.

Camping „Biełaja Ruś” koło Ałupki, Ałupka Wybrzeże 3, klasyfikacja międzynarodowa: **
http://autocamping.narod.ru

GPS 44.40844000000000 N 34.02876000000000E

Czynne:01.05 – 01.10. Cena do uzgodnienia: obejmuje: toalety, plażę, wodę, elektryczność. Wyposażenie obiektu: ochrona, woda bieżąca, kanalizacja (czyszczenia bio-WC), wywóz śmieci, WC, restauracja, prysznic, prąd, internet, sklep – 200 m. Teren campingu wyasfaltowany. Dojazd do obiektu droga asfaltowa. Odległość od wody: 550 metrów. Dodatkowe wyposażenie – myjnia samochodowa, bilard.

Łączy wypoczynek nad morzem ze wspaniałymi wycieczkami do miejsc na południowym wybrzeżu. W związku z ciasnotą na drogach i parkingach wygodniej jest korzystać z transportu publicznego. Do morza jest około 300m. Zakwaterowanie : można zamieszkać w jednym z dwu dwupoziomowych letnich modułach mieszkalnych lub na polu namiotowym. Jest także miejsce dla przyczep kempingowych. Można postawić namiot, ale bez możliwości postawienia go na trawie. Nie należy sugerować się nazwą „Camping”. Pomimo nazwy „Camping”, bliżej temu miejscu do prywatnego hotelu niż do kempingu.

Kemping „Polana bajek” Jałta ul. Kirowa 169, klasyfikacja międzynarodowa***
http://pskaz.crimea.com

GPS : 44.49708000000000 N 34.11302000000000 E

Zakwaterowanie: pobyt- samochód 15,00 UAH, kamper – 50,00 UAH, samochód + przyczepa 50,00 UAH, wynajęcie pokoju od 120,00 do 1120,00 UAH, wynajęcie domku 840,00 UAH. W pobyt wliczono: toaletę, plażę, wodę, elektryczność, (śniadanie i korzystanie z basenu dla mieszkańców hotelu. Oferowane usługi: ochrona, woda (wodociągowa), kanalizacja (opróżnianie bio-WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk, kawiarnia, elektryczność, Internet, basen. Pobyt bez zwierząt domowych. Powierzchnia kempingu – utwardzony teren i asfalt. Dojazd droga asfaltową. Odległość od wody 2000metrów. Dodatkowe usługi : wycieczki po Krymie. Zwiedzanie : hotel znajduje się u stóp góry Aj-Petri, widok z hotelu na wodospad Uczan Su.

Były motel Inturistu. Dobry dla tych, którzy nie korzystają z morskich kąpieli, ponieważ znajduje się w górach powyżej Jałty. W zamian za to oferuje sławne zoo, wodospad Wuchang-Su i chronione lasy sosnowe. Można mieszkać w domkach lub w motelu. Na terenie nie można postawić namiotu, ale za nieduże pieniądze można mieszkać w swojej przyczepie lub kamperze. Na terenie kempingu jest restauracja, gorący natrysk, basen kąpielowy. Na dół do miasta można zejść pieszo, ale powrotem lepiej przyjechać- 2-3 razy dziennie do jałtańskiego wybrzeża i z powrotem spod autokempingu kursuje bezpłatny bus. Jazda po Jałcie bez doświadczenia i znajomości miasta swoim samochodem jest w lecie bardzo trudna. Nie do uniknięcia są niekończące się korki. Woda dla kempingu jest doprowadzone z własnego ujęcia wodnego (źródła). Podobno Mikołaj II przybył tu specjalnie z Livadia pić herbatę z wody tego źródła.. Po upadku Związku Radzieckiego „Polana baśni” podupadła, ale teraz ma nowych właścicieli, którzy wprowadzają zmiany i innowacje. Ceny także podnieśli ze względu na bliskość Jałty.

Opinia internauty z dnia 29 lipca 2009r

„Hotel nastawiony przede wszystkim na obsługę turystów wynajmujących domki i pokoje. Jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich zdobyczy cywilizacji, w przypadku podróżowania kamperem lub przyczepą campingową, bądź przygotowany na wynajęcie najtańszego pokoju za 140.00 UAH. W hotelu nie wiedzą co to jest kamper i przyczepa kempingowa. Personel nie jest przygotowany moralnie i technicznie do spotkania z karavaningowcami.”

Opinia internauty z dnia 20 grudnia 2009r

„Byłem w tym roku i wszystkim polecam. Koszt pobytu to 100,00 UAH, za co można korzystać z natrysku, basenu, piękny teren, woda z górskiego potoku- także w basenie, czyste górskie powietrze i cudowny wypoczynek z dziećmi. Można się zatrzymać niedaleko basenu, jak również wyżej, w lesie obok starej kawiarni. Jest plac zabaw i miejsce na grilla. Z hotelu prowadzi szlak pieszy na górę o wysokości 750m ( szlak Bodkina), którym przechodzi się przez koryta 4 górskich rzek, z których 3 są wyschnięte.”

Autokemping „Ujut” w Małym Majakie (Mała Latania Morska)

Zwykły prywatny hotel, który został nazwany kampingiem. Nie można postawić namiotu do morza jest bardzo daleko i wysoko.

Kemping w Ałuszcie- we wschodniej części miasta

Teren jest podzielony pod budowę niezliczonej ilości domków, ale dopóki ich nie budują, w lecie organizowany jest tu kemping. Dostarczana jest woda i energia elektryczna. Są tu namioty gospodarzy terenu. Możesz postawić swój namiot, jeżeli jest miejsce. Cienia niewiele, za to bardzo dużo ludzi z uwagi na bliskość dużego miasta. Na nabrzeżu w murowanym budynku jest bezpłatna toaleta publiczna, (wybudowana za czasów ZSRR, ze wszystkimi wynikającymi z tego faktu konsekwencjami).

Zdrowotno-Sportowy obóz w uroczysku Ajn-Dere koło Ałuszty

Wielka dolina zajmowana jest przez kilka dużych namiotowych miasteczek, samochód można zostawić tylko przy wjeździe. Dojazd dobry. Woda w gospodarstwie leśnika, toalety są brudne. Bliskość cywilizacji, jest cała niezbędna infrastruktura. Jest to najbardziej na wschód wysunięty skraj Ałuszty, który rozszerza się w długą dziką plażę. Morze nie zawsze jest czyste, ze względu na występowanie gliny.

Autokempingi w Solenogorsku

Istnieje kilka kempingów i parkingów, różniących się bliskością do morza, poziomem cen i poziomem komfortu. Są domki z klimatyzacją i bez. Masa kawiarni na różne gusta i portfele. Na początku osady po lewej stronie drogi, jeśli wjeżdżać od strony Sudaku, znajduje się na wysokości 15m nad morzem i do plaży trzeba iść 150m. Płatna toaleta i natrysk. Morze bardzo czyste. Nie ma komarów i much. Plaża kamienista.

Camping „Solenogorsk” (поселок Солнечногорск) międzynarodowa klasyfikacja **

GPS : 44.75284000000000 N 34.55122000000000 E

Czynne: 01.05 – 30.09. Zakwaterowanie: pobyt – samochód 30.00 UAH, kamper – 40,00 – 50.00 UAH, samochód + przyczepa – 30.00-40.00 UAH, namiot – 20.00 UAH, motocykl – 10.00 UAH ( bez opłaty za osobę). W pobyt wliczono: plażę, toaletę, wodę, energię elektryczną ( ładowanie telefonu – 3.00 UAH). Oferowane usługi : ochrona, woda (wodociąg), kanalizacja ( opróżnianie bio -WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk (3.00 UAH), kawiarnia, energia elektryczna (podłączenie kampera – 20.00 UAH/doba), sklep spożywczy, pobyt ze zwierzętami domowymi. Powierzchnia kempingu -asfalt. Dojazd drogą asfaltową. Odległość od wody : 300 metrów. Główną atrakcją jest położona w pobliżu plaża naturystów.

Kamping „zaginiony Świat” w Solnecznogorsku Uwaga!!!! Wjazd na kemping jest bardzo stromy!!!!

GPS: 34°31′38.15″ (34.527265)N; 44°44′17.67″ (44.738241)E.

Po przejechaniu skrzyżowania na wieś Lesnoj ( na lewo) GPS skrzyżowania 34°30′16.55″ (34.504598) N; 44°44′59.47″ (44.749854) E. Możecie wybrać jedną z dwu dróg, którymi można dojechać do kempingu. Pierwsza droga mniej stroma, dłuższa i bardziej kręta- druga bardziej stroma o nawierzchni gruntowej, ale krótsza. W czasie deszczu zaleca się wybrać pierwsza drogę. Żeby na nią wjechać trzeba skręcić w prawo GPS ze skrzyżowania : 34°30′40.46″ (34.511239) N 44°44′56.86″ (44.749128) E. Wjazd znajduje się zaraz za skrzyżowaniem do wsi Lesnoj parę kilometrów od Słoneczka (tak miejscowi nazywają wieś Solnecznogorskoje). Drogą nr 1 trzeba cały czas jechać na wschód. Jeżeli na rozwidleniu w kierunku północnym od głównego obozu kontynuować będziemy jazdę po asfalcie (droga asfaltowa skręca na zachód), to wyjedziemy na wprost bramy do części rosyjskiej. Tamtędy do nas nie ma przejazdu. Można zjechać z trasy Ałuszta- Sudak (Trasa Sudacka) , a później za wjazdem do Solnecznogorska obok słupa „Pensjonatu Rasswiet” (znajduje się on kilkaset metrów od tablicy z napisem „Solnecznogorsk” i paręset metrów od miejskiego dworca autobusowego) wjeżdżamy na drogę nr 2. GPS wjazdu na drogę: 34°32′1.25″ (34.533681)N; 44°44′34.02″ (44.742783)E. Ta lub inna droga doprowadzi was do stanowiska ochrony ( to jest nasza recepcja). GPS punktu ochrony: : 34°32′1.25″ (34.533681)N; 44°44′34.02″ (44.742783)E.

Jeśli wszystko jest ustalone, to strażnicy odblokowują drogę i przepuszczają nas. Dalsza droga jest krymska i górska. Ponieważ naszych wysiłków nie da się porównać do destrukcyjnej siły natury, z roku na rok, droga jest coraz gorsza. Więc jeśli chcesz do nas dojechać, prosimy o wyrozumiałość. Jednak ktoś, kto chce, dojazd jest możliwy, nawet samochodem nieterenowym. Podróżując bezpośrednio do bazy

Autokemping w Małorjeczenskom

Znajduje się we wschodniej części , zaraz za cerkwią. Dojazd szutrową drogą. Jest tam miejsce dla namiotów, przyczep mieszkalnych. Morze czyste, ale trzeba do niego schodzić około 200m stromą ścieżką. W wodzie znajdują się drobne kamienie.

Autokempingi w Rybaczjem

GPS: N 44st. 45′, 54.4” E 34st. 35′, 28,11”
Głowna zaletą kempingów jest to, że można tam postawić samochód bardzo blisko morza, niemal na plaży. Toaleta przerażająca, jest lepiej poza kempingiem, ale za dodatkową opłatą.

Jest jeszcze jeden placyk po drugiej stronie drogi, Ałuszta, Sudak, z cieniu drzew, i za cenę nieco niższą. W ostatnich latach Rybaczje jest bardzo promowane jako kurort. Jest wiele okazji do wydawania pieniędzy. Nie ma problemów z wyżywieniem. Nie ma komarów, dno morskie kamieniste (drobne kamienie). Morze niezbyt czyste. W pobliżu na plaży znajduje się budowa 3 rzędów dwupiętrowych domów. Jest niezrozumiałe w jaki sposób w przyszłości, te wszystkie ludzkie hordy pomieszczą się na plaży i skąd weźmie się wystarczającą dla nich ilość wody słodkiej-górskie źródła nie są bez dna.

Kemping w Rybaczjem klasyfikacja międzynarodowa **

GPS : 44.76603000000000 N 34.59282000000000 E

Czynne od 01.05 – 30.09, Zakwaterowanie: koszt zakwaterowania: samochód- 30,00 do 50.00 UAH, kamper – 30,00 do 80.00 UAH, samochód + przyczepa – 45.00 do 75.00 UAH, namiot 20.00 UAH ( nie więcej niż 4 osoby w namiocie, powyżej tej ilości jest dopłata), motocykle 15,00 do 25.00 UAH.

Cena obejmuje: toaletę, plażę, pobieranie wody, energię elektryczną (ładowanie telefonu – za dodatkową opłatą 5,00 UAH). Wyposażenie: ochrona , woda wodociągowa, usuwanie odpadów, WC, prysznic (3,00 UAH), kawiarnia, plac zabaw, sklepy, możliwe zakwaterowanie ze zwierzętami. Nawierzchnia kempingu: żwirowa Dojazd do obiektu- asfaltowy, odległość od wody: 5-10 metrów. W sezonie bardzo dużo ludzi. Miasteczko koszmarne i bardzo drogie. Odradza się pobyt na tym kempingu ( duża cena za mały komfort). Jedynym pozytywem jest obserwacja pływających na wolności delfinów.

Autokempingi w Privietnom

Zaletą plaży, przylegającej rzeki do Uskut – jest to że położona jest dość daleko od drogi Ałuszta – Sudak. Kemping znajduje się w oddaleniu od miejscowości Privietnoje, więc jest na nim dość cicho. Dla niektórych będzie to minus. Podobnie jak na wielu innych plażach w okolicy, gdy w górach pada deszcz i rzeki niosą dużo gliny, woda w Morzu Czarnym mętnieje. Miejsca wokoło jest dużo, drobne kamyki na morskim dnie, samo morze brudne. Jednym z głównych problemów – miejscami trudny podjazd. Wyposażenie kempingu- własne WC , świeża woda, prysznic (za opłatą), kilka kawiarni, sklepów i rynek..

Nieco dalej na zachód jest płatny parking na plaży przy kawiarni – woda, prysznic, WC. Jest jeszcze nielegalny płatny parking, ale z ale z wygodami i w porównaniu z płatnym tańszy (płaci się w sklepie, „Wina Massandry”).

Kemping w Privietnoje międzynarodowa klasyfikacja *

GPS : 44.80236214601200 N 34.69765663147000E

Czynne w lecie

Kemping ” Gulnar” w Privietnoje, klasyfikacja międzynarodowa **

GPS: 44.79883742472200 N 34.69241023063700 E

Czynne: 01.06 – 30.09. Zakwaterowanie: koszt zakwaterowania: samochód -15.00 UAH, kamper – 25,00 UAH, samochód + przyczepa – 25 UAH, namiot – 15 UAH, zakwaterowanie w domkach (własność prywatna) bez dodatkowy opłat za osobę. W koszt pobytu wliczona jest: toaleta, plaża, woda, energia elektryczna (po uzgodnieniu może być wliczona w koszt postoju kampera ). Wyposażenie obiektu : ochrona, woda z własnej studni, sprzątanie i wywóz śmieci, toaleta, kanalizacja ( czyszczenie bio-WC), natrysk (2.00 UAH), kawiarnia, możliwość zakwaterowania ze zwierzętami domowymi. Nawierzchnia obiektu – piasek i rzadka trawa. Dojazd do kempingu drogą gruntową od strony Privietnoje. Odległość od wody- 10 metrów. Odległość od najbliższej miejscowości: Privietnoje 3 km.

Ciekawe miejsca do zwiedzania : wodospad w Privietnom (15 km), przełęcz Uskud

Kemping w Privietnym klasyfikacja międzynarodowa**

GPS : 44.80081000000000 N 34.69542000000000

Czynne : 01.06 – 20.09. Zakwaterowanie : pobyt – samochód 15.00 UAH, kamper – 25,00 UAH, samochód + przyczepa – 25.00 UAH, namiot – 15.00 UAH, zakwaterowanie w domkach (własność prywatna) bez dodatkowy opłat za osobę. W koszt pobytu wliczona jest: toaleta, plaża, woda, energia elektryczna ( cena do uzgodnienia). Wyposażenie obiektu : ochrona, woda (dowożona), kanalizacja ( czyszczenie bio-WC), sprzątanie i wywóz śmieci, toaleta, natrysk (2.00 UAH), kawiarnia, możliwość zakwaterowania ze zwierzętami domowymi. Nawierzchnia obiektu – piasek. Dojazd drogą gruntową od Privietnoje. Odległośc od wody 10.00 metrów. Odległość od najbliższej miejscowości Privietnoje – 3,00 km. Dodatkowe atrakcje : organizacja UAZ-trophy.

Autokemping Czaban-Kale -3 km na zachód od Morskoje

Samochody stoją bezpośrednio na plaży. Minimum wygód, ale jest świetna plaża. Wokół prawie żadnej cywilizacji, z wyjątkiem dwóch lub trzech kawiarni. Do najbliższych miejscowości dość daleko. Niewiele się tutaj zmieniło od czasów sowieckich. Wypoczynek zakłócają w ciągu dnia muchy i komary wieczorem.

Niedaleko na zachód od przylądka Basztowego, niedawno pojawił się kemping pod tą samą nazwą. Wjazd do campingu od drogi głównej – 400m drogą gruntową, która zaczyna się od skrzyżowania za drogowskazem do Zelenogorie i prowadząca w kierunku morza. Na kempingu jest sporo cienia, który jest plus w tym pustynnym regionie. Są tam również stacjonarny 3-osobowy namiot, dwa-osobowe domki i 3 – do 5 trzyosobowe przyczepy campingowe. Na terenie kempingu jest natrysk, energia elektryczna, możliwość zakupu żywności.

Autokemping „Czaban-Kale” klasyfikacja międzynarodowa ** wieś Morskoje, przyladek Wieżowy (Basztowy)

GPS : 44.81142000000000 E 34.75017000000000 N

Czynne: 01.06 – 15.09. Zakwaterowanie – koszt zakwaterowania: samochód 10.00 UAH, samochód + przyczepa 10.00 UAH, namiot 10.00 UAH, dopłata do każdej osoby za usługi komunalne – 15.00 UAH. W cenę wliczona jest: toaleta, plaża, energia elektryczna ( do uzgodnienia). Wyposażenie obiektu: ochrona, woda (własne ujęcie), kanalizacja (czyszczenie bio-WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk, kawiarnia, internet (w razie potrzeby), możliwość przyjazdu ze zwierzętami domowymi. Nawierzchnia obiektu: kamienista ziemia,. Dojazd : 400 metrów drogą gruntową od trasy Sudak- Ałuszta . Odległość od najbliższego zbiornika wodnego 60metrów, odległość od najbliższej miejscowości – Morskoje 4 km. Dodatkowe udogodnienia : dużo cienia (drzewiasta aleja, sosnowy zagajnik), organizacja wycieczek i komunikacji. Ciekawe miejsca w okolicy : ruiny twierdzy „Tacili”, twierdza „Czaban – Kale” z początków 15 wieku, sezonowy sklep z greckimi wyrobami rękodzielniczymi, piwnice do przechowywania wina z początku 19 wieku.

Autokemping Aj-Serez- położony we wschodniej części wsi Morskoje

Cywilizacja, w pobliżu wiele sklepów i kawiarni. Bardzo gorąco i słonecznie, brak cienia. Samochody stoją w długich rzędach, bardzo blisko siebie. W lipcu, stoją tam 3-4 rzędy samochodów, pierwszy rząd przy brzegu , jest stale zajęty. Okolica jest mało interesująca. Ale jeżeli wspiąć się na szczyt góry Papaya-Kaya można podziwiać piękne widoki.

Miejsce biwakowania (дикая стоянка) na Wiesiołowskiej plaży-położony około 4 kilometry od miejscowości o tej samej nazwie w stronę morza

Morze czyste, na dnie drobne kamienie. Postój jest płatny i bezpłatny. Czasami biorą pieniądze przy wjeździe. Jest płatny prysznic, WC, różne typy kawiarni. Najlepsze miejsca są na zachodzie. Na terenie znajdują się różnego rodzaju domki, w miejscu, które nosi nazwę „Autokemping Mariniada”. W samej „Mariniadzie” można mieszkać w namiocie. Nieoficjalny kemping między Sudakiem i Nowym Światem- przy ogromnych niedokończonych wieżowcach.

Kemping w pobliżu gór Alchak-Kai, klasyfikacja międzynarodowa: *

GPS 44.83548000000000 N 35.00018000000000 E

Cennik: camper – 15,00-25,00 UAH. Bez dodatkowych kosztów dla każdej osoby. Cena obejmuje: toalety, plaża, woda. Wyposażenie: ochrona (bariera na wjeździe), woda (dowożona). Brak: wywóz śmieci ,toalet, prysznica .Teren parkingu -kamienie. Wjazd drogą gruntową. Odległość od wody: 20 metrów. Odległość od najbliższej miejscowości Sudak-3km.

Można dogadać się ze strażnikami pilnującymi budowy odnośnie możliwości postoju, nożna też dostać u nich wodę. Miejsce jest dość ciche, samochody i namioty można umieścić bezpośrednio przy brzegu. Bardzo piękne, okoliczne góry, pokryte jałowcem,. Nad okolicą góruje szczyt Sokoł. Woda w Morzu Czarnym jest bardzo czysta, w przeciwieństwie do leżącego w pobliżu Sudaku.

Autokemping w pobliżu Sudaku

W pobliżu Sudaku, za górą Abczak znajduje się autokemping dla turystów z samochodami i namiotami. Kemping ma podstawowe udogodnienia- toalety i woda przemysłową. Po wodę pitnej trzeba iść, ale niedaleko. Roślinności wokół jest niewiele, a w sierpniu jest bardzo gorąco. Bardzo dużo ludzi przyjeżdżających z Sudaku. Niedaleko znajduje się miejskie śmietnisko i wiatr od czasu do czasu przynosi strzępy podartego polietylenu.

Kamping „Kapsel” w Sudaku położenie: Krym, Sudak dzielnica „Półka” № 12
http://tour.crimea.com

GPS 44.83671499192200 N 35.01635670661900 E

Camping znajduje się w zatoce Sudak w pobliżu przylądka Meganom. Do kemping można dojechać asfaltową drogą prowadzącą z Sudaku do przylądka Meganom. Kemping posiada własną plażę.

Czynne przez cały rok.

Cennik: camper * – 25,00 UAH. *dopłata za osobę za media – 7,00 UAH.
Maksymalnie zajmowana powierzchnia 28 m 2 (namiot, samochód, maksymalnie 6 osób).

Cena obejmuje:
łazienka, elektryczność, plaża, ochronę, dostęp do wody (dowożona), miejsce opróżniania bio-WC, wywóz śmieci, WC, prysznic, restauracja,

Teren campingu trawiasty. Dojazd drogą asfaltową z Sudaku (trasa Sudak-Ałuszta). Odległość od wody 20m. Odległość od najbliższej miejscowości 5km.

Dodatkowe usługi: możliwość zakupu jednorazowych bonów za wyżywienie. Na terenie campingu znajduje się dyskoteka, restauracja, bar z bilardem, plac zabaw dla dzieci.

Dojazd drogą asfaltową, dobrze wyposażony, trochę roślinność w postaci drzew, ale dla wszystkich nie wystarczy, do morza jest daleko, od miejsca położonego najbliżej morza trzeba przejść 80 metrów, a od najbardziej odległego więcej niż pół kilometra. Na terenie kempingu można mieszkać w namiocie stacjonarnym lub swoim. Dla chętnych jest także 40 drewnianych 3-4 osobowych domków, ale w dzień jest w nich bardzo gorąco. Obszar kempingu obejmuje kilka hektarów i duża część jego terenu przeznaczona jest na namioty i samochody. Stosunkowo czyste toalety, ale z plaży jest do nich daleko co może prowadzić do przykrych konsekwencji. Komarów praktycznie nie ma. Woda dowożona jest do zbiornika znajdującego się powyżej, skąd rozprowadzana jest na teren kempingu do 3 punktów jej poboru. Na terenie kempingu jest letni natrysk z wodą ogrzewaną przez słońce, który funkcjonuje wieczorem (6 natrysków dla kobiet i 6 dla mężczyzn). W nocy kemping jest oświetlony. Codziennie zbierane są śmieci. Na terenie kempingu znajdują się także bary, stołówka (trzy posiłki dziennie, ale można kupować tylko śniadanie, obiad lub kolację), wieczorem dyskoteka z didżejem w nowym barze nad brzegiem morza. Przyjeżdżają tutaj autobusy z zagranicznymi turystami „namiotowymi” z Europy Wschodniej. Brzeg kamienisty, dno morskie piaszczyste z drobnymi kamykami. Morze czyste, płytkie przy brzegu, żeby się całkiem zanurzyć trzeba od brzegu iść 20-30 metrów. Z plaży korzystają tylko mieszkańcy kempingu. Inni ludzie tu nie przychodzą z powodu oddalenia od osiedli mieszkalnych.

 

Autokemping na przylądku Meganom

Miejsce biwakowania (дикая стоянка) na przylądku Meganom, klasyfikacja międzynarodowa *

GPS : 44.82266000000000 N 35.04246000000000 E

Główną zaletą tego miejsca jest fakt, że parking jest bezpłatny. Wody słodkiej brak, toalet brak, energii elektrycznej brak. Oferowane usługi: brak ochrony, woda (dowożona) jest w planie, brak wywozu śmieci, brak toalet, natrysku, kawiarni, elektryczności i innych udogodnień. Powierzchnia parkingu – ziemia. Dojazd droga asfaltową, trasa z Sudak – Słoneczna Dolina 7 km, skręcić w prawo (od strony Sudaku), od strony Słonecznej Doliny-prosto. Najbliższa miejscowość- Słoneczna Dolina – 10,0 km. Odległość od wody- 10,0 metrów bez żwiru. Atrakcje: przylądek Meganom, Lisia Zatoka, góra Ałczak.

Internauta napisał:

„01.07.2010 byłem w tym miejscu 10 dni. Spotkają się w tym miejscu starzy weterani (jeżdżą w to miejsce 7 – 10 lat) dowiedziałem się że kemping jest czynny sezonowo. Teraz tutaj są woda, toalety, kawiarnia, natrysk (8.00 UAH), ale nie ma drzew. Niekiedy w czasie burzy zrywa się wiatr o szybkości w porywach 15- 20 m/sek. Przeważnie wieje stabilnie od strony lądu 3-5m/sek. Krajobraz : wspaniały widok na Nowy Świat, jazda na quadach , konne przejażdżki. Bardzo dużo miejsca dla gry w siatkówkę, puszczania latawców i innych zabaw.

Na kempingu jest cicho, sklepy są niedaleko w Sudaku. Cena za postój samochodu i postawienie namiotu – 20,00 UAH za wszystko. Ale 800 -1000 m, ale dalej można znaleźć miejsce bez opłaty, wody i toalety.

Oferuje więc podstawowe wygody – kilka toalet, dostęp do wody, płatny prysznic i codzienne sprzątanie plaży. Kemping jest duży, lecz niestety bez żadnej roślinności. Jest to jedno z najbardziej suchych miejsc na Krymie, nawet wiosną nie płyną tu strumienie. Mamy za to duży górsko-pustynny masyw z górą Meganom, można tam wędrować cały dzień. Jest pięknie, ale gorąco.”

 

Autokemping w Pribrreżnom More

Bardzo ładne, plaża piaszczysta i małe kamienie, morskie dno-małe kamyki. Kto chce dostać wodę i skorzystać z toalety ma problem. Na terenie kempingu rozmieszczony jest rząd kawiarni. Oprócz mieszkańców kempingu, jest wielu, którzy bazują w Słonecznej Dolinie i w dzień przyjeżdżają na plażę, ale i tak miejsce to nie jest zatłoczone. Minusem miejsc położonych we wschodnim Krymie są duże letnie upały i niemal całkowity brak roślinności drzewiastej. Rozciąga się stąd piękny widok na Karadag. W pobliżu znajdują się winnice „Słonecznej Doliny” , które oferują znakomite wina z własnych piwnic.

Autokemping Koktebel w Płanerskoje

W przeszłości duże miasteczko namiotowe na plaży naturystów w Koktebel, teraz po prostu przekształcone na wspólną plażę dla naturystów i tekstylnych. Plaża jest ogrodzona, są leżaki i parasole. Plaża jest bezpłatna, ale nie zaleca się na niej rozkładać namiotów. Autokemping jest położony przy wjeździe do Koktebel od strony Teodozji. Wjechać i wyjechać po szutrowych drogach do kempingu można tylko przy dobrej pogodzie. Do centrum Koktebel można spacerem dojść w 15 minut. . Dzisiaj, kemping podzielony jest na trzy części:. „Andre”, „Chemik” i „Edelweiss”. Najbliżej morza jest – „Chemik”. Dla chętnych są także domki.

Kemping „Edelwajs” w Koktebel klasyfikacja międzynarodowa *

GPS: : 44.96677000000000 N 35.25713000000000E

Zakwaterowanie: pobyt- samochód 10.00 UAH, kampern- 15,00 UAH, samochód + przyczepa – 15,00 UAH, namiot – 0.00 UAH, dopłata za każdą osobę – 10.00 UAH. W cenę pobytu wliczono: toaletę, plażę ( do plaży jest niedaleko, ale odgrodzona jest ona od kempingu płotem, ponieważ na terenie kempingu prowadzone są roboty budowlane), pobór wody, energia elektryczna. Oferowane usługi : ochrona, woda (dowożona), kanalizacja, wywóz śmieci, toaleta, natrysk, kawiarnia, energia elektryczna, basen ( na terenie Aquaparku), sklep spożywczy ( około 300m od kempingu), pobyt ze zwierzętami domowymi. Teren kempingu : ziemia i rzadka trawa. Dojazd drogą asfaltową. Najbliższa miejscowość: Koktebel. Odległość od wody: 200 m, odległość od Aquaparku 150 m.

Internauta napisał 09.06.2009:
„Nudne i ponure miejsce”

Internauta napisał 31.08.2009:
„Niedawno mieszkałem w „Edelwajsie”, i mam złe wrażenia : trzy razy w tygodniu wieczorem w pobliżu huczy nocna dyskoteka w delfinarium, a na terenie kempingu buduje się 3-4 poziomowe apartamenty, tak że mieszka się na budowie. Ale ogólnie jest to normalny kemping.”

W Koktebelu, oprócz „Edelwajsu” znalazłem jeszcze 3 kempingi. Jeżeli komuś się to przyda to:

1. Do „Edelwajsu” przylega od strony zachodniej baza turystyczna-kemping „Chemik” wjazd jak zrozumiałem jest od strony Aquaparku. Jest to normalna baza turystyczna (turbaza) ze starymi drewnianymi domkami, zaraz za nimi można postawić namioty i dlatego właściciel nazwał to miejsce kempingiem. Moim zadaniem nic specjalnego.

2. Od wschodniej strony zaraz za „Edelwajsem” jest kemping „Lazurnyj”. Tutaj stoi najwięcej kamperów i przyczep kempingowych. W moim przekonaniu są tego dwie przyczyny: po pierwsze w przeciwieństwie do „Edelweisa” nie ma tutaj dużej różnicy poziomów i teren jest płaski, po drugie : można się podłączyć do energii elektrycznej i stanąć blisko wyjścia na nabrzeże. W „Lazurnym” są natryski, toalety i tym podobne udogodnienia. Na kempingu zawsze jest kilka kamperów z Niemiec.

Jest to ulubiony kemping karavaningowców niemieckich. Obok znajduje się aqapark z delfinarium. Tam też jest duża plaża naturystów. Wcześniej można się było zatrzymać na plaży z namiotem i samochodem. Teraz wszystko jest ogrodzone.

3. U podnóża góry Kuczuk-Eniszar na wschodnim obrzeżu Koktebelu, jest kemping „Bon”.

Znajduje się na wzgórzu i do morza trzeba iść w dół. Niektórym może się nie podobać, że na plaży w rejonie kempingu „Bon” jest dużo naturystów.

Autokamping „Bon”, obok Koktebel adres Koktebel ul. Junge 5

GPS: 44.96961807144800 N 35.27086079120600 E

Dojazd tak jak do Cichej Zatoki (skręcić w lewo z trasy Teodozja-Sudak, 2 kilometry przed Koktebelem , droga biegnie obok zakładów winiarskich „Koktebel”), za rozwidleniem droga do Cichej Zatoki w lewo (pokazuje drogowskaz), a do kempingu „Bon” prosto (link do strony http://bon.uaprom.net/ ). Na terenie kempingu stoją domki, ale można rozbić namiot i postawić przyczepę lub kampera. Cenę 30 UAH / osoba/doba za postawienie namiotu i parkowanie samochodu . Nie wiadomo jaka jest cena za przyczepę lub kampera. Jeśli w miejsce wybrane pod namiot można dojechać , samochód można postawić obok. Miasteczko namiotowe usytuowane jest na wzgórzu, na plażę schodzi się schodami. Własna plaża.

Cicha zatoka (Tichaja buchta)-między Koktebel i Ordzonikidze

GPS : 44.96634269682399 N 35.29738783836400E

Znajduje się na brzegu morza pomiędzy Koktebel i Ordżonikidze. Ponieważ znajduje w się w oddaleniu od osieli ludzkich, plaża nie jest zatłoczona. Plaża piaszczysta. Dojazd od strony Koktebela drogą gruntową – skręcić za zakładami Koktebel ( drogowskaz Cicha Zatoka- Тихая бухта), Droga gruntowa jest bardzo nierówna, ale można dojechać samochodem lub kamperem. Bardzo przytulne miejsce.

Dojazd do kempingu tylko podczas suchej pogody, kilka kilometrów drogą gruntową. Teren kempingu brudny – stosy śmieci, problem z toaletami – budowane są samoróbki złożone z trzech ścianek pokrytych ceratą. Drzew i cienia bardzo mało, ale jest duża piaszczysta plaża. Jest tu większy kontakt z naturą choć wypaloną przez słońce, cywilizacji mniej. Tak jak wszędzie, trochę tłoczno.

Kemping „Ukraina 1” Teodozja Zaułek Czarnomorski 8 (Черноморский тупик, 8) klasyfikacja międzynarodowa ****

GPS: 45.07212000000000 N 35.40378000000000 E

Zakwaterowanie: pobyt – samochód bezpłatnie jeżeli wynajmujecie pokój, kamper – 15.00 UAH, samochód + przyczepa – 15.00 UAH, namiot ( trzeba uzgodnić), pokoje – 185.00 do 260.00 UAH, domki ( nowe drewniane) – od 600.00 UAH dla 2 osób (łącznie z trzema posiłkami dziennie dodatkowa opłata 188.00 – 240.00 UAH). Przy postoju kamperem lub przyczepa kempingową, dodatkowa opłata 10.00 UAH za osobę. W pobyt wliczono: plażę, toaletę, wodę, podłączenie do energii elektrycznej (dodatkowa opłata 5.00 UAH). Oferowane usługi: ochrona, woda (wodociągowa), kanalizacja ( opróżnianie bio-WC), wywóz śmieci, natrysk, kawiarnia, plac zabaw, dostęp do Internetu (stacjonarne komputery), basen (ze zjeżdżalnią), sklep spożywczy, pobyt ze zwierzętami domowymi wykluczony. Nawierzchnia Kempingu- asfalt, rzadka trawa, trawnik, piasek. Dojazd do obiektu drogą asfaltową. Odległość od wody: 5 metrów.

Kemping „Koronelli”
http://koronelli.crimea.ua/

Położony na obrzeżach wsi Bieriegowoje , nad brzegiem zalewu w Teodozji około 300 metrów od plaży i 3 km od Teodozji, Jest on częścią ośrodka wypoczynkowego o tej samej nazwie. Wielkość kempingu- 1,71 ha i ma 150 miejsc. Kemping istnieje od 2000 roku i powoli się rozwija. Autokemping Teodozja wieś Bieregowoje ul. Gagarina 93a

Jeśli nawet na urlopie nie możesz się rozstać ze swoim samochodem, a sama myśl o tym żeby na wakacje pojechać pociągiem wywołuje przerażenie, to do waszych usług jest nasz autokemping. Proponujemy dwa sposoby pobytu na autokempingu: pierwszy kiedy możecie wynająć mały domek lub przyczepę do odpoczynku i drugi płacicie nie za domek, a za miejsce pod swój namiot.

Warunki pobytu:

  • Cena za postój samochodu – 2,00 USD/doba
  • Cena za pobytu jednej osoby – 5.00 USD/doba
  • Cena wynajmu 1 miejsca w przyczepie- 10.00 USD/doba
  • Płatność w UAH wg aktualnego kursu dolara.

 

Oferowane usługi: plac zabaw, siatkówka, piłka nożna, wewnętrzny teren do rekreacji. Dodatkowo : zimna woda- ciągle, gorąca woda- zgodnie z grafikiem, toaleta na miejscu

Kemping „Lazurnyj” Kerczeńska szosa 31 (Керченское шоссе, 31), klasyfikacja międzynarodowa **

GPS: 45.08131000000000 N 35.41839000000000 E

Czynne: 01.06 -30.09. Zakwaterowanie : pobyt- samochód (brak danych), kamper (brak danych), samochód + przyczepa (brak danych), namiot – 15.00 UAH, pokój (brak danych). W pobyt wliczono: plażę, toaletę, wodę, podłączenie do energii elektrycznej. Oferowane usługi: ochrona, woda (wodociągowa), kanalizacja ( opróżnianie bio-WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk, kawiarnia, stołówka, plac zabaw, sklep spożywczy (w pobliżu kempingu), pobyt ze zwierzętami domowymi. Nawierzchnia kempingu: asfalt. Dojazd drogą asfaltową. Odległość od wody 150 – 200 metrów

Jest to teren starego kempingu należący do kompani „Krym Energo”.

Kemping w Primomorskom – Teodozja

Zaraz na wschód od Teodozji kończą się góry i zaczyna się step. Droga w tym miejscu przebiega wzdłuż morza i równolegle do niej rozciągają się plaże oraz miasteczka namiotowe (kempingi). Stać można w różnych miejscach. Plaża jest piaszczysta, teren w niektórych miejscach pokryty rzadkimi krzewami, suchymi trawami, drzew praktycznie nie ma. Na stacjonarnych kempingach jest dobra infrastruktura-natrysk, toalety trafiają się kawiarnie. Gęstość zaludnienia jest niska. Okolica jest mało interesujące, a obok przebiega hałaśliwa autostrada .

Morze Azowskie

Kemping (turbaza) „Złote” wieś Zołotoje (посёлок Золотоe) rejon złotych plaż, klasyfikacja międzynarodowa **

GPS: 45.42912000000000 N 36.07322000000000 E

Czynne : 15.06 – 15.09. Zakwaterowanie: pobyt – samochód bez opłaty jeżeli korzystamy z kwater, kamper-brak danych, samochód + przyczepa -brak danych, namiot- brak danych, motocykl- brak danych, wynajęcie miejsca w domku – od 120.00 UAH. W pobyt wliczono: toaletę, plaże, elektryczność. Oferowane usługi: ochrona, woda (wodociągowa), kalizacja ( opróżnianie bio- WC), wywóz śmieci, toaleta, natrysk, kawiarnia, plac zabaw, energia elektryczna, sklep spożywczy – około 300 metrów, pobyt zwierząt domowych. Nawierzchnia kempingu asfaltowa. Dojazd drogą asfaltową i gruntową. Odległość od wody: 50 metrów. Dodatkowe udogodnienia : idealne miejsce dla „leniwego wypoczynku”. Atrakcje: Czerkaskie jezioro z błotami leczniczymi – 30 km, fermy strusi.

Internauta napisał 30.08.2011:
„Bardzo piękne miejsce, ale jeżeli zaproponują wam stołowanie się w miejscowej stołówce nie zgadzajcie się ! Takiej koszmarnej jakości posiłków nie było nawet w czasach sowieckich.”

Kemping w Kurortnym (Półwysep Kercz)

GPS N 45st. 28′, 12,35” E 36st. 19′, 07,80”

Obok jeziora wulkanicznego z leczniczym błotem: Cena kempingu 10hr, błota gratis.

Autokempingi w rejonie Szczełkino

GPS N 45st.25′ 32, 88” E 35st. 48′ 38,38”

Bardzo tani, ale ogromna wadą jest duża ilość komarów. Do morza jest blisko, tylko tutaj jest Morze Azowskie a nie Czarne. Plaża jest piaszczysta. Niedaleko jest niedokończona opuszczona budowa elektrowni atomowej, wiatrowej i słonecznej, dalej rezerwat przyrody Kzntyp z pięknymi zatokami. Wzdłuż niekończących plaż Półwyspu Kerczeńskiego rozciągają się lasy i zawsze jest gdzie się ukryć przed słońcem.

Pobyt 15hr od osoby, plus 20, za kampera, woda jest liczona oddzielnie, 3hr/10l.

Miejsce biwakowania (дикая стоянка) Myssowoje, półwysep Ksantyp, zatoka Tatarska, klasyfikacja międzynarodowa *

GPS: 45.44656000000000 N 35.84564000000000 E

Czynne: z chwilą przyjazdu turystów. Zakwaterowanie: pobyt – samochód, kamper, przyczepa kempingowa, pokoje w przysiółku. Wyposażenie obiektu: sklep spożywczy we wsi, woda we wsi. Powierzchnia kempingu : zarośla. Teren na którym można postawić kampera lub przyczepę- płyty betonowe. Dojazd drogą asfaltową i dalej gruntową od strony wsi Mysssowoje (Мыссовое) około 300-400 metrów. Odległość od wody : 20-40 metrów. Atrakcje: rezerwat Kzatypski, elektrownia w Szczełkinie.

Internauta napisał 09.06. 2009r:
„Na otwarcie sezonu przygotowuje się cywilizowany i chroniony teren. Ulubione miejsce Sky-surferów.”

Miejsce biwakowania Miejsce biwakowania(дикая стоянка) Zaciszne miejsce niedaleko Myssowoje), klasyfikacja międzynarodowa *

GPS: 45.45278550220900 N 35.82422733306900 E

Zaciszny parking niedaleko przysiółka Myssowoje. Dojazd drogą gruntową od strony przysiółka Myssowoje. Dojazd do obiektu: samochody osobowe- tak, kamper – tak, samochód + przyczepa kempingowa – nie. Nawierzchnia : rzadka trawa, kamienie. Odległość od wody: 30- 100 metrów. Do najbliższej miejscowości 300 metrów. Cudowna cicha zatoka z małymi zatoczkami pozwala na niczym nieskrępowany wypoczynek. Bardzo dobre miejsce do wędkowania (byczki). Atrakcje: rezerwat przyrody, Szczołkińska Elektrowani Atomowa (niedokończona budowa).

Kempingi na Mierzei Arbackiej od strony Geniczeska Chersońska Obłast

Można mieszkać w stacjonarnych domkach i własnych namiotach. Miejsc w pobliżu morza jest dosyć. Natomiast miejsca „nie przy morzu” są deficytowe. Cienia pod drzewami i krzewami niewiele. Infrastruktura jest bardzo prymitywna. Morze Azowskie jest płytkie, co spowodowało że zorganizowano tu dużo wypoczynkowych obozów dziecięcych i młodzieżowych. Jest kawiarnia, sklep spożywczy mały rynek. Można polecić osobom podróżującym na Krym z daleka , które mogą się tu zatrzymać na kilka dni. Dużym problemem na Mierzej Arbackiej są hordy komarów. Wcześniej w tej okolicy bezmyślnie wydobywano piasek budowlany pozostawiając głębokie wyrobiska. Potem zalane zostały one wodą i powstały mokradła będące wylęgarnią komarów.

Kamping Mangup-Kale, międzynarodowa klasyfikacja *

GPS: 44.60827590137600 N 33.78958940506000 E

Położony jest na brzegu jeziora u podnóża twierdzy i tak samo nazwanej góry Mangup-Kale.

Cena bez energii elektrycznej 30.00 UAH. Można poprosić o podłączenie prądu w pobliskiej kawiarni.

Oferowane usługi : kawiarnia, kemping, hotel, parking, 220V, miejsce dla namiotów


Tekst: Ireneusz Domagała
Opracowanie: Caravaning World

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kraina Dolnego Renu

Do tej francuskiej krainy trafiamy nie przypadkowo. Bo zareklamowana jako miejsce nader zielone, w sercu którego znajdują się bajeczne, malutkie wioseczki, usytuowane między niewysokimi zalesionymi górkami.

Mozaiki nie tylko w Pafos i wodospady pełne kotów

Mimo, że stacjonowaliśmy po wschodniej stronie wyspy, jej druga część nie mniej nas ciekawiła. Dlatego długo się nie namyślając wsiedliśmy któregoś dnia do auta i w drogę.

Kamper Prestige

20-117 Lublin, ul. Podwale 15 (woj.  lubelskie)
kom. : 725 305 200

zarezerwuj@kamperprestige.pl

http://kamperprestige.pl/

Plażowanie po cypryjsku

Hura! Znowu jesteśmy na plaży! A kto z nas cieszył się z tego powodu najbardziej? Oczywiście, że Czarek…

Cypr w obliczu podziałów

Lecimy na Cypr! Takie słowa pewnie już nie raz słyszeliście od waszych znajomych. Słońce, piękne plaże, palmy i ta pewna pogoda jeszcze na długo przed i po właściwym sezonie to niewątpliwe atuty Cypru…

Wschodnia Sycylia

Nasz pobyt na Sycylii zbiegł się z wybuchem Etny, która to 3 dni przed naszym przylotem obudziła się ze snu…

W zachodniej Sycylii

Już dawno chodziły nam po głowie Włochy, które kiedyś za młodu liźnięte przez nas osobno, chcieliśmy tym razem „poprawić” razem w trójkę…

campery-jester

51-427 Wrocław, ul. Kowalska 63 (woj. dolnośląskie)
tel. : 71 3458600

info@campery-jester.pl

http://campery-jester.pl/pl/wynajem-kamperow/

Zamek Orawski – Oravský Podzámok

Są takie miejsca i w Polsce i zagranicą, które jeżdżąc tu i tam, mijamy czasem nawet i dziesiątki razy i zawsze mówimy sobie

Motorhome

05-480 Karczew, ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5  (woj. mazowieckie)
kom: 535 100 547

info@motorhome.pl

http://www.motorhome.pl/

Isle of Skye

Na tą wdzięcznie brzmiącą wyspę docieramy kamperem jedynym łączącym ją ze Szkocją mostem z miejscowości Kyle of Lochalsh…

Lanzarote – wyspa rachunku sumienia

Lot na Lanzarote to nasz ostatni skok w Świat w 2016 roku. Jako, że zahaczał on o Święta Bożego Narodzenia, stał się on dla nas nieco wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz spędzaliśmy ten właśnie czas poza domem…

Camperniki

44-196 Knurów ul. Letnia 10 (woj. śląskie)
kom. 501 283 850

camper@camperniki.pl

http://camperniki.pl/

Caravan Serwis

62-050 Mosina ul. Chopina 1a (woj. wielkopolskie)
kom. 608824800

Caravan-serwis@wp.pl

http://www.caravan-serwis.pl/

Z biletem przez Szkocję

Tak się zdarzyło i to zupełnie przypadkowo, że gdy dotarliśmy kamperem do pierwszego punktu programu na naszej mapie rzeczy według nas ciekawych bądź wartych zobaczenia w Szkocji…

Facebook

Like this

Share This

Szukaj

O Nas

CaravaningWorld to właśnie my

CaravaningWorld to właśnie my! Młoda, szalona rodzinka w składzie: Asia, Mariusz i Czarek liczący sobie już 4,5 roku. Pomysłowi, ambitni, nie lubiący stać w miejscu, staramy się nie poddać codziennej rutynie. Pracujemy a w wolnych chwilach marzymy o podróżach. Więcej o nas

Najpopularniejsze artykuły:

Kamperem do Pekinu 2015
1. Kamperem do Pekinu 2015

W zachodniej Sycylii
2. W zachodniej Sycylii

Kamperem dookoła Balatonu
3. Kamperem dookoła Balatonu

Pico del Teide – Piekielna Góra Teneryfy
4. Pico del Teide – Piekielna Góra Teneryfy

Chorwacja, Czarnogóra i Albania kamperem w rytmie Bałkanicy 2015
5. Chorwacja, Czarnogóra i Albania kamperem w rytmie Bałkanicy 2015

Finlandia – nasz kamperowy pierwszy raz
6. Finlandia – nasz kamperowy pierwszy raz

Współpraca

Rowery MTB z półki premium
Rowery MTB z półki premium

noclegi Szczawnica, pokoje Szczawnica, apartamenty Szczawnica
Bezpłatna baza noclegów

Newsletter