Niedaleko Malagi, w miejscowości Benalmadena znajduje się całkiem ciekawe miejsce. To ukryty na wzgórzu i niczym wyjęty prosto z bajki prześliczny, malutki zamek. Ale tak naprawdę to z prawdziwym zamkiem ma jednak niewiele wspólnego. Ta budowla to niespotykanej wielkości pomnik składający cześć Krzysztofowi Kolumbowi i jego wielkiemu odkryciu.

Castillo de Colomares
fot. Castillo de Colomares

Castillo de Colomares zostało zbudowane przez amerykańskiego lekarza Estebana Martín Martín w latach 1987 – 1994. To jego hołd oraz wyrażenie wdzięczności tak ważnej postaci i tak ważnemu odkryciu. Przejawia się ona pod postacią prawdziwej fantazji architektonicznej, która powstając z cegły, betonu, kamienia naturalnego, drewna i innych materiałów łączy w sobie styl bizantyjski, romański, gotycki i mudejar. Całość daje więc bardzo ciekawe połączenie.

Castillo de Colomares
fot. Castillo de Colomares

Przechadzając się po powierzchni 1500 metrów kwadratowych odkryjemy wiele skrytych symboli od trzech kultur obecnych w średniowiecznej Hiszpanii (judaizmu, chrześcijaństwa i islamu), po trzy statki, którymi Kolumb przepłynął, odkrywając Amerykę. Co więcej kolejnym rekordem jest znajdująca się na terenie atrakcji, najmniejsza na świecie kaplica o powierzchni zaledwie 1,96 metrów kwadratowych. Tym samym kościółek ten znalazł swoje miejsce w Księdze Rekordów Guinessa.

Choć na zwiedzanie atrakcji nie poświęcamy zbyt wiele czasu, bo i na dłuższą chwilę nie ma tu poprostu co robić, to jednak odwiedzenie tego miejsca było miłym akcentem na mapie naszej podróży przez wybrzeże Costa del Sol.

PRZYDATNE INFORMACJE:

• Cena biletu 2€ dorośli i 1,50€ dla dzieci oraz emerytów.
• Godziny otwarcia:
o Jesień i Zima: od 10.00 do 13.30 i od 16.00 do 18.00
o Wiosna: od 10.00 do 13.30 i od 16.00 do 19.00
o Lato: 10.00 do 13.30 pm. i od 17.00 do 21.00
• Dostępne są ulotki w języku polskim 😉

Andaluzja, Castillo de Colomares, Hiszpania, Zamki w Europie

Podobne wpisy

EuropaHiszpaniaRelacje z podróży

Lloret de Mar

Wyjeżdżając z Barcelony już w stronę domu, szukamy miejsca, gdzie moglibyśmy jeszcze troszeczkę poplażować i nacieszyć się słońcem. Po prostu pobyczyć się! W końcu jesteśmy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.