Góry Tęczowe w Zhangye – Chiny

Jest w Chinach takie miejsce, gdzie kolory mieszają się ze sobą tworząc krajobraz istnie magiczny. Góry Tęczowe, bo o nich mowa, to właśnie ten czarujący nas przystanek, który szkoda byłoby pominąć w drodze do Pekinu. Mimo, iż gama kolorów w tym miejscu jest naprawdę duża, nasz Czarek powiedział, że to wcale nie są prawdziwe tęczowe góry, ponieważ brakuje niebieskiego!

Te kolorowe skały są częścią parku geologicznego Zhangye Danxia Landform Geological Park w północnych Chinach (38°54′55.98″N, 100°7′59.52″E). Cały ten barwny obszar zajmuje ponad 40 km kwadratowych i jest całkowicie ogrodzony. Od 2010 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do Parku możemy wejść wybierając jedno z dwóch wejść ( opłata ok. 70 Yuan za osobę) przed którymi znajdują się spore parkingi a także bazarki z jedzeniem i pamiątkami. Niestety nie da się wjechać na teren Parku własnym samochodem, toteż kamperowanie w tak cudownym miejscu nie wchodzi w grę. Za to do naszej dyspozycji dostępne są busy, które obwożą nas wewnątrz tęczowego królestwa od jednego tarasu widokowego do następnego, których w sumie jest cztery. Wszystko bez zbędnego pośpiechu i według własnych upodobań. Na miejscu można się także przejechać na… wielbłądzie.

A wrażenia są naprawdę niesamowite! Jesteśmy wprost zachwyceni ilością barw jaką możemy dojrzeć i ogromem owych gór. To właśnie działanie wiatru, deszczu a nawet ruchy płyt tektonicznych i przede wszystkim procesy utleniania doprowadziły do stworzenia tak niesamowitych, pełnych nieregularnych kształtów, zbudowanych z czerwonego piaskowca gór. Promienie słońca padające na ściany skalne tylko potęgują tą moc kolorów. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko cieszyć się tą chwilą a przede wszystkim cieszyć nasze oczy takimi widokami.

, , , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Menu