Jesień w górach Taunus

Chyba właśnie w miniony weekend zagościły u nas już ostatnie dni tak ciepłej i pięknej jesieni tego roku. Nie sposób tego nie wykorzystać. Odwiedzamy więc pasmo górskie Taunus, jedno chyba z najbliżej położnych naszego obecnego miejsca zamieszkania. To właśnie te górki, na tle których prezentuje się Frankfurt nad Menem. Dziś chcemy wędrować!

Za nasz cel ustalamy sobie przede wszystkim Großer Feldberg czyli najwyższy szczyt Gór Taunus, mierzący zaledwie 881,5 m wysokości. I nie mówię tu o zdobywaniu tego szczytu samochodem… bo oczywiście można prawie na samą górę wyjechać wygodnie autem. Tak czy siak z naszych ambitnych planów zdobycia 3 najwyższych punktów owych gór, zaliczamy tylko dwa z nich (Großer Feldberg i Kleiner Feldberg 826 m) i to w stylu iście miejskim. A czemu?

Wędrujemy w górach Taunus

fot. Wędrujemy w górach Taunus

Nie spodziewaliśmy się po prostu, że góry te będą tak dobrze przygotowane pod turystów a raczej wygodnych mieszkańców pobliskiego Frankfurtu. Raz, że najwyższy szczyt dostępny jest samochodem. Dwa, że górach tych znajduje się tyle pięknie i solidnie przygotowanych, utwardzonych ścieżek. Nie ma tam najmniejszego problemu z wyjechaniem wózkiem z małym dzieckiem. Do tego co rusz leśne restauracje jak np. Fuchstanz czy knajpa oraz plac zabaw na szczycie Großer Feldberg. Brzmi nieźle prawda? I choć wszystko to wygląda bardzo fajnie, to niestety brakuje nam tu dzikości i zwykłej górskiej atmosfery znanej nam z naszych polskich gór. A jednak góry te bronią się tym, że jesień tu również wygląda bajkowo. Kolorowe drzewa, alejki usłane opadłymi, wielokolorowymi liśćmi. A między wysokimi choinkami, pięknie mieniące się niebieskie niebo. Naprawdę można tu odpocząć. A gdy nie chcemy spacerować razem z całym tym tłumem ludzi, wystarczy zboczyć z alejek w nieco bardziej ustronne ścieżki i już możemy obcować bliżej z naturą.

Góry Taunus

fot. Góry Taunus

Wędrując więc to alejkami to bardziej na przełaj przechodzimy z jednego szczytu na drugi, gdyż oba znajdują się w niedalekiej odległości. Sam wierzchołek Kleiener Feldberg jest ogrodzony gdyż znajduje się tam obserwatorium astronomiczne. Obchodzimy więc go ścieżką dookoła i zaczynamy kierować się już w stronę parkingu przy Große Kurve, gdzie zaparkowaliśmy nasz samochód. Jest to bardzo fajne miejsce, z którego można rozpocząć wycieczkę po górach Taunus.

Na szczycie Großer Feldberg

fot. Na szczycie Großer Feldberg

A na następny spacer zostawiamy sobie trzeci co do wielkości szczyt, Altkönig, mający 798 metrów wysokości…

PRZYDATNE INFORMACJE

  • Großer Feldberg, Góry Taunus – GPS 50° 14′ 1.914” N 8° 27′ 29.142” E50.233865, 8.458095
  • Große Kurve – GPS 50° 13′ 34.338” N 8° 28′ 41.952” E50.226205, 8.478320 – bezpłatny parking, dogodne miejsce do zostawienia samochodu i rozpoczęcia spaceru. Jeśli chcemy autem bezpośrednio wyjechać na sam szczyt, musimy jechać drogą dalej w górę i również pojawią się znaki o kolejnych parkingach
  • Ścieżka na Großer Feldberg jest dość popularna wśród rowerzystów, tych górskich oraz tych z silniczkiem w rowerze. Z racji tego, że jest ich naprawdę dużo, trzeba na nich dość uważać. Z Großer Feldberg można zjechać na rowerze trasą specjalnie przygotowaną pod górskie rowery.
  • W górach znajdują się drogowskazy oraz oznaczenia ścieżek, nie ma jednak typowych szlaków
, ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Menu