W fabryce firmy “Hot Air Balloons Lindstrand Ltd” w Oswestry (hrabstwo Shropshire) zbudowano dla prezentera serialu BBC2 „Top Gear” Jamesa Maya specjalny sterowiec i …latającą przyczepę!
James twierdzi, ze znalazł inne spojrzenie na caravaning i postanowił polatać przyczepą…

Firma baloniarska została zaproszona na początku 2009 r. przez zespół „Top Gear” do zaprojektowania i zbudowania sterowca na gorące powietrze z podczepioną zamiast tradycyjnego kosza… przyczepą kempingową. Wkrótce, inżynierowie stanęli na wysokości zadania i zaprojektowali potrzebny statek powietrzny a wykonaniem zajął się z powodzeniem dział techniczny firmy. Tutaj, ze względu na konstrukcję, parametry eksploatacyjne, wagę i inne „podniebne” walory wybór padł na małą, polską przyczepę kempingową N126 ,która opracowana i wykonana dzięki Polskiemu Towarzystwu Mechaniki Precyzyjnej w Zakładach „Niewiadów SA” tak, by była lekka, wytrzymała a zarazem spełniała wszystkie nie tylko caravaningowe wymagania cele ale też wymagania Urzędu Lotnictwa.

Już w kilka miesięcy od początku projektu została ona dostarczona za pośrednictwem Freedom Caravans Partner w Staffordshire do Wielkiej Brytanii by po drobnych modyfikacjach, podczepieniu śmigła, silników, dwóch palników na propan-butan , jednoczesnym zachowaniu niezbędnego minimum ogólnej masy, funkcjonalności wnętrza oraz pewności bezpieczeństwa rozpoczęła pierwszy, podniebny caravaning.

Trzeba tu koniecznie dodać , że od zamówienia projektu inżynierskiego, zaplanowania i projektu na taką skalę, do wykonania statku powietrznego i jego pierwszego lotu w przestworzach minęło zaledwie pół roku,. Jest to czas rekordowy! Na poczatku lipca 2009 roku podniebny caravaning był już całkowicie przygotowany do filmu „na żywo”!.

Zespół pracujący nad projektem liczył w sumie 11 osób, osiem z nich to stali pracownicy fabryki w Oswestry, tak produkcyjni jak i techniczni. Inni, to wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie lotnictwa i motoryzacji..

„Pracować w tym projekcie z Jamesem Mayem i zespołem Lindstrand, to prawdziwa przygoda dla inżyniera. Jeśli nasze osiągnięcia będą inspirować i bawić innych, to nasz cel został osiągnięty. Stworzyliśmy wspaniały zespół, który niech będzie przykładem dla podobnych, jak ten projektów. „- podsumowuje Alasdair Ritchie starszy inżynier Lindstrand Hot Air Balloons.

Kontakt dla prasy:
Caroline Sanger-Davies
Lindstrand Hot Air Balloons Ltd
Tel: +44(0)1691 671717

Lindstrand Hot Air Balloons (Balony Lindstrand) to najwyższej jakości producent i wiodący operator balonów na ogrzane powietrze. Firma wyprodukowała ich już ponad 1000 dla odbiorców na całym świecie. Pasja i zaangażowanie w zapewnienie wysokiej jakości konstrukcji, usług i produkcji zyskała uznanie w ponad 48 krajach na wszystkich kontynentach..

Firma z siedzibą w Oswestry, Shropshire (Wielka Brytania), posiada dedykowany zespół sprzedaży w Wielkiej Brytanii i sieć dealerów w regionie EMEA, Nowej Zelandii i USA.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy i jej produktów prosimy odwiedzić http://www.lindstrand.co.uk lub na portalu Twitter http://twitter.com/lindstrand_uk

Hot Air Balloons Lindstrand Ltd jest również obecna w Polsce. Jeśli chcesz, omówić zakup naszych produktów lub zamówić nasze usługi inżynieryjne, prosimy o kontakt z naszym sprzedawcą:

Arkadiusz Iwanski A.D.I. / Aeroklub Włocławski
Lotnisko Kruszyn
87-853 Kruszyn
Tel: +48 6065 89015

Arkadiusz jest doskonałym pilotem konkurencyjnych balonów w Polsce. Jest członkiem Aeroklubu Włocławskiego, współpracuje z firmą Gaspol, która rywalizuje w zawodach balonowych w całej Europie. Jego firma, A.D.I. mieści się niedaleko Warszawy
Freedom Caravans jest światowym dystrybutorem specjalistycznych samochodów BMW , w tym specjalnych oraz Landrover i Jaguar, jak również dystrybutorem przyczep Niewiadów na cały świat.
Firmę tą z siedzibą w Stafford Anglii www.freedomcaravans.com i www.freedom.eu.com można również odwiedzić na Facebooku i Twitterze.

Telefon: +44 1785222488, mail: fcrvn@aol.com

Niewiadów SA z siedzibą w Ujeździe k/Łodzi i zajmuje się produkcją przyczep i naczep od roku 1973 www.niewiadow.pl
Zapraszamy: telefon: +48 447192000, mail: export@niewiadow.pl

Menu