Wakacje trwają. Choć dopiero co wróciliśmy z ferii w Polsce, Alpy znów nas wzywają! 😉 Musimy się przyznać, że brak nam sił na jakieś większe, bądź bardziej wymagające wędrówki, toteż wybieramy tym razem opcję na lekko. Mają być ładne widoki (jak zawsze ;p), lekki trekking i w ogóle wszystko na luzie. Wybór pada na wioskę Melchsee-Frutt, usytuowaną na płaskowyżu na wysokości 1920 m n.p.m. Jeszcze większą frajdę sprawia nam to, że do tej wioski w lecie można dojechać samochodem! Oczywiście standardową opcją jest jak zwykle gondolka.

Tannensee

fot. Tannensee

Miejsce to jest o tyle interesujące, że w lecie zachęca do górskich wędrówek, znajduje się tam również parę fajnych opcji jeżeli chodzi o wspinaczkę (także stanowiska dla najmłodszych), amatorzy zimnej wody mogą kąpać się w jeziorach, nie brakuje również wędkarzy chcących złowić przepysznego pstrąga. Dodatkowo droga między jeziorami jest asfaltowa, co pozwala przybywać tutaj na spacery licznym rodzinom z maluchami na pokładzie. Miejsce to jest więc przyjazne wózkom. Kursuje tutaj również ciuchcia, która wozi turystów od knajpy przy jednym jeziorze do knajpy przy drugim. Pełen wypas! W zimie za to miejscowość ta zamienia się w prawdziwy narciarski kurort. Znajduje się tu wiele tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Nie brakuje też tras na biegówki czy rakiety śnieżne. A to już na pewno sprawdzimy zimą!

Trekking: Melchsee-Frutt – Bonistock – Chringen – Tannalp – Tannendamm – Melchsee-Frutt

  • Dystans: ok. 10km
  • czas ok. 3h
  • przewyższenie 396 m
  • najwyższy punkt Bonistock 2167 m n.p.m.
Trekking nad Melchsee-Frutt

fot. Trekking nad Melchsee-Frutt

Fajna, przyjemna trasa, wcale nie wymagająca. Idealna na rozprostowanie nóg i spojrzenie na dolinę Melchsee-Frutt z innej perspektywy. Właściwie jedyną wysokość jaką mamy do pokonania to wdrapanie się na szczyt Bonistock 2167 m n.p.m. Oczywiście nie brakuje i tutaj opcji dla leniwych i na szczyt ten kursuje gondola! A tam znajduje się restauracja z fajnym tarasem, z którego możemy oglądać dolinę. Potem reszta trasy przebiega już praktycznie lekko w dół. Większość drogi idziemy grzbietem gór aż łagodnie schodzimy do kolejnej malutkiej miejscowości Tannalp nad jeziorem Tannensee. Tutaj również znajdują się knajpki oraz malutki kościółek i właśnie do tych zabudowań dojeżdża kolorowa ciuchcia, która chyba jest jedną z większych atrakcji dla tych najmłodszych;) Jezioro Tannensee postanawiamy obejść drugą stroną, którą prowadzi żwirowa ścieżka. Ta strona zbiornika jest po prostu mniej ruchliwa. Dochodzimy do tamy, która jest cała porośnięta trawą i wracamy z powrotem pod pierwsze jezioro w Melchsee-Frutt. Po drodze spotykamy liczne krowy, które w tej scenerii prezentują się po prostu wyśmienicie!

Jezioro Tannensee

fot. Jezioro Tannensee

PRZYDATNE INFORMACJE

  • Wjazd drogą na parking górny: 16 CHF za cały dzień, wjazd o parzystych godzinach (np. 10-10.40 h), zjazd w dół o nieparzystych godzinach ( np. 11-11.40 h)
  • Info o kolejce znajdziesz tutaj
  • W wiosce Melchsee-Frutt znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, także dla najmłodszych
, ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Menu