Piękno czeskiego Kraju Hradeckiego

Z całą pewnością Czechy to idealne miejsce na podróż bez względu na panującą porę roku. Wyjątkowe górskie otoczenie oraz klimat sprawia, że zarówno zimą jak i latem można tutaj spędzić niezapomniane chwile. Jednym z ciekawszych regionów Czech, który sąsiaduje bezpośrednio z Polską jest czeski Kraj Hradecki. To wyżynno-górska kraina pełna różnorodności i historii położona na terenach Sudetów Zachodnich i Środkowych.

Obszar Kraju Hradeckiego charakteryzuje się występowaniem ciepłego oraz słonecznego lata jak i stosunkowo łagodną zimą. Znajduje się tu wiele interesujących miejscowości, z których można podziwiać rozpościerające się malownicze krajobrazy. Jednym z głównych miejsc w regionie jest Hradec Králové, czyli miasto o dwóch obliczach. Cechuje się pięknym renesansowym centrum oraz nowoczesną architekturą. Ciekawym miejscem jest Biała Wieża, skąd można oglądać panoramę tego wyjątkowego miasta. Mieści się tam także siedziba lokalnego browaru o nazwie městský pivovar.

Warto również wybrać się do pobliskiej miejscowości o nazwie Dvůr Králové nad Labem, którego atrakcją jest ZOO posiadające największą grupę zwierząt afrykańskich w całej Europie. Można tutaj poczuć się jak na wakacjach w Afryce i wybrać się na przejażdżkę po Safarii albo zamieszkać na kempingu. Samo miasto leży u Podgórza Karkonoskiego i oferuje wiele różnorodnych tras wycieczkowych, zarówno pieszych czy rowerowych jak i dla amatorów czterech kółek. W okolicy godnym polecenia miejscem jest kompleks barokowy Kuks.

Barokowy Kuks
fot. Barokowy Kuks

Ciekawym pod względem turystycznym miejscem jest także Trutnov leżący wzdłuż dolin rzecznych u stóp Karkonoszy. Znajduje się tu słynny rynek Karkonosza, czyli „Ducha Gór“. Przechodząc ulicą Horská można podziwiać otaczające budynki cechujące się wpływem architektury sięgającym czasów renesansu, przez późny gotyk, aż po klasycyzm.

Będąc w Kraju Hradeckim należy odwiedzić także Náchod leżący przy granicy polsko-czeskiej u Podgórza Orlickiego. Największą atrakcją jest tam rozległy kompleks zamkowy otwarty dla zwiedzających i prezentujący jedne z cenniejszych zbiorów czeskiego malarstwa. Jest to wyjątkowe historyczne miejsce idealne na weekendowy wypoczynek.

Więcej na temat wypoczynku na terenie czeskiego Kraju Hradeckiego oraz innych miejscowości można znaleźć na stronie www.casamundo.pl.

Czechy, Podróże kamperem, Zamki w Europie

Podobne wpisy

EuropaFrancjaRelacje z podróży

Kraina Dolnego Renu

Do tej francuskiej krainy trafiamy nie przypadkowo. Bo zareklamowana jako miejsce nader zielone, w sercu którego znajdują się bajeczne, malutkie wioseczki, usytuowane między niewysokimi zalesionymi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.