Piesze wędrówki – Napfbergland

Tuż za naszą miejscowością rozpoczynają się całkiem niezłe pagórki. Krajobraz zmienia się w zielone, porośnięte soczystą trawą, pastwiska, na których już od wczesnej wiosny wypasają się krowy, kozy i owce. W oddali, przy dobrej pogodzie rozpościera się wspaniała panorama na wyższe partie gór, które teraz wiosną przykryte są jeszcze gdzieniegdzie śniegiem. Dzięki temu sprawiają wrażenie jakby były naprawdę bardzo blisko nas!

Nie pozostaje nam więc nic innego jak trochę lepiej poznać okolicę naszego domu! Szlaków jest tu naprawdę bez liku. Choć sztandarową górę  tego regionu zrobiliśmy już w pierwszych tygodniach naszego pobytu w Szwajcarii, tym razem spróbujemy pokręcić się w jej bliższych i dalszych okolicach.

Nasze wiosenne piesze wędrówki zaczynamy od widokowej pętli po wzgórzach ze startem z miejscowości Luthern. Trasa jest bardzo przyjemna. Już na początku pokonujemy znaczną wysokość i przez to później droga nie jest już więcej wymagająca. Prowadzi przez łąki, lasy i pastwiska. Nie raz zdarza się, że przechodzi się przez działające gospodarstwo. Mamy więc okazję do przyglądnięcia się, jak wyglądają samotne domostwa usytuowane na pojedynczych wzgórzach.  A jest ich tu naprawdę dużo!

Na szlaku, w pobliżu Ober Scheidegg (1248 m n.p.m.), najwyższego punktu naszej wycieczki znajduje się nieduże schronisko Naturfreundehaus Höchschwendi (1150 m n.p.m.), z małym placem zabaw i miejscem na grilla. Tam też postanawiamy zatrzymać się na dłużej i zrobić swój mały piknik. A potem już tylko w stronę samochodu!

PRZYDATNE INFORMACJE

Trasa: Luthern – Nesslisbode –Gume- Höchschwendi  -Scheidegg – Grossscheidegg – Luthern

  • Czas: 3h 30 min
  • Dystans: 14,5 km
  • Parking bezpłatny: pod Urzędem Miasta (Gemeindehaus)
, , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Menu