Jako że lato w tym roku mamy mega upalne i wysokie temperatury dają we znaki, postanowiliśmy się trochę schłodzić w alpejskich górach. Postawiliśmy raczej na małą samochodową objazdówkę a wybór tym razem padł na Przełęcz Klausenpass, położoną w Alpach Glarneńskich. Przełęcz ta łączy wioskę Altdorf w Kantonie Uri z Linthal w Kantonie Glarus a położona jest na wysokości 1952 m n.p.m.

Gletscherseeli

Tam już bez planu zaparkowaliśmy samochód na parkingu szczytowym i ruszyliśmy na krótkie rozpoznanie terenu. Wyposażeni byliśmy w mały plecak z lekkim prowiantem, bo właściwie nie planowaliśmy tutaj żadnego trekkingu. Jednak już  pokrótce naszym oczom ukazał się drogowskaz prowadzący nad jezioro Gletscherseeli ( inna nazwa to Gletschersee lub Griesslisee). Sądząc po oznakowaniu tego szlaku, nie należał do jakiś wymagających. Po krótkiej naradzie rodzinnej postanowiliśmy podążyć za drogowskazem. Sam lodowiec, do którego należy owe jeziorko, nie ma nazwy a był częścią dużego lodowca Claridengletscher .

Jak się okazało trasa była bardzo przyjemna, w przepięknej scenerii i zajmująca może z godzinkę w jedną stronę, Ścieżka jest zadbana i trudno się tam zgubić w drodze do jeziora. Powrót trzeba planować niestety tą sama drogą.

W górach przywitał nas lekki i rześki wiaterek, który miejscami stawał się dość mocnym ale w pełnym słońcu nadal wydawał się nam jeszcze przyjemnym. Ach właśnie tego nam było trzeba w tak upalny dzień!

, , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Menu