Szlakiem wina – Rüdesheim am Rhein

Weinfest czyli święto wina w Niemczech chyba na dobre rozpoczął się już w tym roku. Teraz właśnie jest czas na spacery wśród winnic, wygrzewających się na stokach pagórków. A że region Hesji z upraw winna słynie to grzechem byłoby choć raz nie rozkoszować się tym pięknym okresem, gdy ma się tyle wspaniałych miejsc na wyciągnięcie ręki.

Winnice w Rüdesheim
fot. Winnice w Rüdesheim

Rüdesheim jest niewielkim miasteczkiem, częścią wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, doliny środkowego Renu. Pięknie położone, u stóp wijącego się między wzgórzami Renu, robi na nas nie małe wrażenie. W tym roku postanawiamy więc na chwilę zatrzymać się w tej okolicy i ucieszyć nasze oczy tymi wspaniałymi widokami.

Kolejka linowa w Rüdesheim
fot. Kolejka linowa w Rüdesheim

Każdy przyjezdny powinien wspiąć się na wznoszące się nad miasteczkiem wzgórze, na którym wznosi się pomnik Niederwald, postawiony z okazji zjednoczenia Niemiec w roku 1871. Aby się do niego dostać i przede wszystkim móc podziwiać wspaniałą panoramę Renu, trzeba przespacerować się w górę winnic, usytuowanych na zboczu wzgórza. Spacer jest dość przyjemny a możliwość swobodnego kluczenia wśród krzaczków białych i czerwonych winogron, dodaje temu miejscu również uroku.

Pomnik Niederwald w Rüdesheim
fot. Pomnik Niederwald w Rüdesheim

Oczywiście wzgórza Rüdesheim posiadają też opcje dla tych bardziej leniwych turystów. Z samego miasteczka do pomnika można dostać się także kolejką linową, co również jest nie lada atrakcją regionu. Można także wyjechać malutką kolejką z wagonikami, która kursuje ścieżką asfaltową wśród winnic… I wersja dla tych naj najbardziej leniwych – na szczyt można wyjechać też autem 😉 A tam czekają już na nas punkty turystyczne z kawą, piwkiem czy lodami. Troszkę niżej usytuowana jest restauracja z pięknym widokiem na winnice i rzekę Ren.

Z widokiem na Rüdesheim
fot. Z widokiem na Rüdesheim

Wzgórza Rüdesheim z pewnością są świetnym miejscem na rodzinny, niedzielny piknik czy też spacer w towarzystwie przyjaciół popijających co rusz winko na wzmocnienie 😉

PRZYDATNE INFORMACJE:

O tym jak kursuje kolejka linowa w Rüdesheim poczytasz tutaj

49° 58′ 52.0356” N 7° 53′ 59.082” E

49.981121, 7.899745

Dolina środkowego Renu, Niemcy, Ren, Rüdesheim, Szlakiem wina, UNESCO

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.