Juhuu, zaraz po śniadaniu ruszamy znowu na szlak! Kierujemy się w nasz ostatnio ulubiony region Jeziora Czterech Kantonów z myślą o wdrapaniu się na Wildspitz (1580 m n.p.m.). To najwyższy szczyt łańcucha górskiego Rossberg w Kantonie Schwyz i Zug. Ruszamy z miejscowości Sattel w stronę Halsegg. Na szlaku mijamy innych turystów. Wśród nich są i ci młodzi piechurzy i ci z całkiem dużym bagażem doświadczeń. Nie brakuje również fanów górskich rowerów. W sumie to nie spodziewaliśmy się, że góra ta jest tak popularna i tak chętnie przez innych schodzona i zjeżdżona 😉

W drodze na Wildspitz
fot. W drodze na Wildspitz

Szlak wiedzie to przez las to przez zielone polany cały czas dość ostro w górę. W końcu dochodzimy do małej knajpki, koło której znajduje się niewielki wyciąg narciarski. Teraz leżący jeszcze w cieniu drzew śnieg zdradza nam, że jeszcze nie dawno musiały być tutaj dosyć dobre warunki dla amatorów zimowych sportów. Od tego momentu nasze nogi mogą trochę odpocząć, bo w końcu zaczynamy iść garbem góry. Tu trasa robi się bardziej urozmaicona. Mijamy kolejne wzniesienia masywu, prawie każde opatrzone drewnianym krzyżem. Przed nami jeszcze chwila wędrówki po zielonym dywanie usłanym białymi krokusami. W końcu mogę nacieszyć oczy tymi ślicznymi i wdzięcznymi posłańcami wiosny!

I znów krokusowe łąki
fot. I znów krokusowe łąki

Do mety już nie daleko. Dołączamy się do drogi zbudowanej z betonowych płyt i już tylko właściwie parę kroków dzieli nas od szczytu Wildspitz. Szlaki łączą się i pojawia się coraz więcej ludzi. Wszyscy zmierzają do celu aby, końcu móc usiąść na trawiastym tarasie z widokiem na ośnieżone szczyty Alp.

Na trawiastym tarasie
fot. Na trawiastym tarasie

PRZYDATNE INFORMACJE:

  • Czas: 4h 30 min
  • Dystans: 15 km
  • Trudność: średnia , szlak czerwony
  • Przewyższenie: ok. 822 m
  • Bezpłatny parking: dworzec w miejscowości Sattel
  • Trasa: Sattel — Halsegg — Wildspitz — Obhäg Kapelle -Lutzi — Sattel
  • Pod szczytem znajduje się małe schronisko Berggasthof Wildspitz, oferujące wyżywienie
  • Autem dostępne do parkingu pod restauracją Alpwirtschaft Halsegg
Kanton Schwyz, Kanton Zug, Krokusy, Szlaki z dziećmi

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.